Oct 15th, 2012 | By | Category: Edasijõudnutele, Nõuanded

Et olla edukas pokkerimängija, pead sa igal ajal oskama arvutada tõenäosuse võidukombinatsiooni saavutamiseks, et seejärel otsustada kas on edasi mõtet raha pot’i panna. Tõenäosuse arvutamiseks on vaja teada mitu kaarti pakist viivad sind edasi võidukombinatsiooni saavutamiseks, ehk mitu ‘out’i sul on.

Võtame ühe hea näite kuidas tõenäosust väga lihtsasti, kuid effektiivselt arvutada. Oletame, et sul on ärtu äss ning ärtu seitse texas holdemis ning flop tuleb 2 ärtuga. Tõenäosus, et saad kokku mast riveriks on ligikaudu 36% teisisõnu üks kolmest (sa saad kokku masti ühel juhul kolmest). Antud juhul on sul oute (kaarte pakis mida sa ei näe, kuid mis sind aitavad) 9 sest kaardipakis on veel 9 ärtut. 2 on sinu käes, 2 laual lahutatud maha ärtude kogusummast 13 on 9 (13 – (2 + 2)). Korrutades outide arvu neljaga saategi ligikaudse võiduvõimaluse tõenäosuse (9 * 4 = 36%) ehk 1:3

Seda kas on mõtet edasi panustada on vaja võrrelda võidu tõenäosust ning koefitsenti, mis sõltub järgmise panuse ning pot’i suurusest. Mida väiksem on see koefitsent, seda parem on su situatsioon. Näiteks kui pot’i suuruseks on $70 ning sul on vaja panustada $10 siis on su pot odds 1:7 ning kui su võidu tõenäosus on 1:3 siis antud juhul ärtu ässa ning seitsmega, oleks õige kas callida või isegi raisida, sest suur võidu tõenäosus kaalub suurelt üles selle kui palju pead sa veel panustama, et võita pot.

Comments are closed.