Sep 15th, 2010 | By | Category: Algajatele, Nõuanded

Äss-Kuningas, Texas Holdemis tuntud ka kui AK või Anna Kournikova, on ilmselt No Limit Texas Holdemi ajaloo kõige ülehinnatumad taskukaardid. Need kaardid langevad oma olemuselt täpselt kokku Anna Kournikovaga – näeb hea välja, kuid ei võida just kuigi tihti. Väga raske on Äss-Kuningat mängida nii, et tehtaks alati õige otsus.

Vahet pole kas mängid rahamänge, või turniire, kui sul juhtub kätte sattuma AK, siis on üsna tõenäoline, et sul hakkab kõhus pisut keerama. Uurimused on näidanud, et paljud mängijad ülehindavad AK’d ning eriti ühest mastist AK’d ning satuvad tihti situatsioonidesse kus nad soovivad et, oleksid selle käe juba alguses maha pannud. Nendele, kes kipuvad kõiki ühest mastist taskukaarte ülehindama – võtke teadmiseks, et ühest mastist taskukaartide eelis erimasti omade ees on kõigest 1% kui minna showdown’ini välja. Küll aga on ühest mastist taskukaardid palju tulusamad neile, kes oskavad neid õigel ajal maha panna. Kui oodatud mastikaart jääb viimase kaardi langedes tulemata, siis võivad kaotused osutuda teinekord väga suurteks ning edukad pokkerimängijad teavad, millal tasub masti tõmmata ja millal on kaardid targem maha panna. Sarnane on situatsioon AK’ga ning eriti ühest mastist AK’ga, mis on muide parim käsi millega masti tõmmata. Sellegipoolest kaotavad mängijad Äss-Kuningaga tihti rohkem, kui nad võidavad. Tekib küsimus – miks?

Äss-kuningas võib võita MISTAHES käe, ta jääb alguses ainult natuke alla AA (ässapaar) ning KK’le (Kuningate paar). Ülejäänud käed on kas sama tugevad, pisut tugevamad või siis kõvasti nõrgemad. Seepärast teatakse AK’d kui üht parimat lehte. Matemaatiliselt on see õige, kuid nagu juba öeldud, on AK’d ka kõige keerulisem mängida. AK jääb alla näiteks 2’e ning 3’de paarile ning samas ei jää AK kuigi palju alla QQ ehk emandate paarile, mis on samuti üks tugevamaid taskukaarte No Limit Holdemis. Selleks et edukalt AK’d mängida, tuleb teada, millal oled vastasest ees, ning millal mitte. Arvestades AK olemust, siis selle otsuse vastuvõtmine teebki just AK edukalt mängimise niivõrd keeruliseks.

Comments are closed.