Feb 12th, 2010 | By | Category: Algajatele, Nõuanded, Online Pokker, Turniirid

Ma ei hakka alustuseks kirjutama artiklit pokkerireeglitest või käte tugevusjärjestusest, sest taolist infot (ka eesti keeles) on internetis juba piisavalt palju. Selle asemel otsustasin alustada hoopis internetis mängitavate pokkeriturniiride tutvustamisega.

On fakt, et enamus live pokkerimängijaid mängivad regulaarselt ka mõnes online pokkeritoas, vastupidiselt vähestele internetimänguritele, kes käivad regulaarselt oma pokkerioskusi lihvimas mõnes kohalikus kasiinos. Pole ime, et aktiivseimates internetipokkeritubades mängib korraga tuhandeid inimesi erinevatel turniiridel, mis on kümneid kordi rohkem kui live pokkeritubades. Sellest tulenevalt on internetimänguritel alati lai valik erinevatest turniiridest, millest nad osa võivad võtta.

Esmalt tulebki algajal otsustada, millist tüüpi turniir talle just kõige rohkem sobib. Võimalikuks variantideks on heads-up, kus mängid ainult ühe mängija vastu kuni mitme laua turniirideni välja, millest võib osa võtta sadu, teinekord isegi tahandeid mängijaid. Suurematel turniiridel on esimese koha saavutamise võimalus loomulikult väiksem, kuid samas on ka auhind selle võrra suurem. Samuti ei pea mitme laua turniiridel sageli isegi esimese 10, suuremate turniiride puhul 100 hulka pääsema, et olla rahalises kasumis. Eelregistreerimisega turniirid on reeglina mitme laua turniirid, kus on palju osalejaid.

Lisaks turniiril osalejate üldarvule võid sa valida, mitu inimest võib korraga pokkerilaua taga mängida. Pokkeritoad pakuvad heads-up (2 mängijat), short-handed (maksimaalselt 5-6 olenevalt pokkeritoast) ja full-ring (kuni 9-10) turniire.

Et algajate jaoks asi veel keerulisem oleks, tuleb neil valida turniiri tempo. ‘Turbo’ turniiridel tõusevad pimepanused palju kiiremini kui tavaturniiridel, mis toob kaasa kiirendatud mängu tempo ning agressiivsema mängustiili.

Turniiri infolehel, kus saab turniirile registreerida ning selle kulgu jälgida, pakub olenemata pokkeritoast alljärgnevat informatsiooni:

  • Aeg, mil algab eelregistreerimine.
  • Aeg, mil algab turniir.
  • Kestus (kui turniir on juba alanud või läbi).
  • Võidusumma ning selle jaotus.
  • Turniiril osalejate nimed ning turniiril osalejate arv momendil.
  • Sinu žetoonide arv ning suhe teiste turniiril osalejate žetoonidega.
  • Reeglid add-on ja re-buy kohta.
  • Tuurniirilt väljalangenute järjestus ning nende võidusumma.
  • Muud Reeglid (turbo, deepstack jne)

Nüüd kui oled pokkeritoa turniiride lehel välja valinud turniiri, pead sellest osalemiseks registreerima. Selle käigus arvestatakse sinu kasutajakontolt maha osavõtu tasu (buy-in) millest omakorda arvestatakse maha maks ehk reik (rake), mis läheb pokkeritoale. Ülejäänud läheb auhinnafondi, mis läheb jagamisele kõrgematel kohtadel lõpetanute vahel. Mida kõrgema koha saavutad, seda suurem on sinu osa auhinnafondist. Umbkaudu iga kümnes turniiril osalenu pääseb auhinnalisele kohale. See suhe varieerub suuresti sõltuvalt osalejate arvust ning pokkeritoast.

Et antud artikkel oleks võimalikult lihtne ning arusaadav kõigile algajatele (vähemalt mis puudutab internetipokkerit), siis jätsin meelega välja rida turniiride juures algajate jaoks juures väheolulisi valikuid nagu näiteks deepstack, add-on, re-buy jne, kuna need parameetrid ei mõjuta turniiri mängustiili nii oluliselt kui need punktid, millest me just rääkisime.

Samuti tasub ära märkida, et hoiduda tuleks freerollidest, sest nendel osalejatel on hoopis erinev mängustiil sellel lihtsal põhjusel, et neil lihtsalt pole kaotada midagi. Väga raske on liialt palju freerolle mänginutel hiljem üle minna tõelistele turniiridele. Küll aga on freerollid ning mänguraha peale mängimine kasulik neile, kes on pokkerireeglitega või turniiridega veel vähe kokku puutunud.

Edu, ning kohtumiseni pokkerilaua taga!

Comments are closed.