May 21st, 2010 | By | Category: Algajatele, Nõuanded

Bluffimist peetakse kunstiks, mis aitab panna vastaseid uskuma, et sul on midagi palju paremat, kui see mis neil on. Paljud algajad teevad selle vea, et nad blufivad pokkeris lihtsalt bluffimise pärast. Need aga, kes oskavad pokkeris õigesti bluffida, teavad, et õnnestumiseks on vaja õiget situatsiooni. Situatsioon aga peab olema selline, kus vastasel võib olla parem käsi kui sul, kuid ometi on üsna suur tõenäosus, et ta sind usub ja oma käe maha paneb.

Edasijõudnud mängijad blufivad teinekord ka selleks, et saada paremat aimu, mis kaarte vastane hoiab, mitte selleks, et antud käsi võita, kuid sellest räägin juba pikemalt mõnes tulevases artiklis, mis on mõeldud edasijõudnutele.

Sisuliselt peab algaja ainult meeles pidama, et õnnestunud bluffimise aluseks on situatsioon, kus vastane/vastased suure tõenäosusega panevad oma käe maha peale sinu panust. Selleks küsi endalt alati enne bluffimist “kas mu bluff oleks usutav?” ning “kui suur on tõenäosus, et vastane oma käe maha paneb”

Enimlevinud situatsioonid, kus ei tohiks bluffida, kuid mida algajad sageli ikkagi teevad:

  • Mängitakse teiste algajate vastu

Kogemus on näidanud, et mikrolimiitidel bluffitakse palju rohkem, kui kõrgematel limiitidel. Võimalik, et see on põhjus, miks väga paljud sageli call’itakse sind kuni lõpuni välja, isegi kui neil pole tugevat kätt. Seepärast ma ei soovita mikrolimiitiled algajal üldse bluffida. Kõrgematel limiitidel hinnatakse su panuseid palju kõrgemalt ning tõenäosus, et sul bluff õnnestub, on seal palju suurem.

  • Laud on ‘lahtine’

Algajal tasuks hoiduda bluffimast lauas, kus mängijad keskmiselt foldivad vähem kui peaks ja mängivad isegi marginaalseid käsi ning blufivad nendega. Kui paljud teised bluffivad, siis on ka sinu bluff väheusutav, kuigi sa võibolla pole antud laua taga kordagi valega vahele jäänud ning seda eriti mikrolimiitidel, kus mängijad enamasti ei tee märkmeid teiste, laua taga istuvate mängijate kohta ning kus lauad ongi enamasti ‘lahtised’.

  • Positsioon on vale

Algaja ei tohiks kunagi bluffida positsioonist, kus ta peab esimesena panustama – näiteks kui su positsioon lauas on kohe peale suurt pimepanust (big blind). Tõenäosus, et keegi su panusega kaasa tuleb või üle panustab, on väga suur ning seda jällegi eriti mikrolimiitidel.

  • Panga peale mängib peale sinu rohkem kui 1-2 vastast

Tõenäosus, et 2+ mängijat su bluffile oma käe maha paneb, on väga väike ja seda mitte ainult mikrolimiitidel. Isegi kui otsustad mikrolimiitidel teinekord natuke bluffida, siis ära kunagi tee seda siis, kui sul on rohkem kui 1 vastane, kellelt ootad oma käe mahapanemist.

Kindlasti tasuks algajal veel jälgida, et ei mindaks liiale ja ei kasutataks bluffimisel koguaeg sama strateegiat, vastasel juhul saadakse sellele varem või hiljem jälile ning seda hakatakse ära kasutama ning sa jääd oma hoolikalt välja blufitud rahast ilma.

Tags:

Comments are closed.