Jun 26th, 2010 | By | Category: Algajatele, Nõuanded, Online Pokker, Turniirid

Televisioonis näidatav pokkeri põhineb peamiselt pokkeri turniiridel. Paljud kuulsad pokkernäod ongi saanud just kuulsaks selle tõttu, et on mänginud suurtel turniiridel nagu World Poker Tour või World Series of Poker. Ei ole imekspandav, et paljud mängijad alustavad oma pokkerikarjääri just turniirilaudade taga. Enne seda aga on paar asja mida tuleks teada.

Kannatlikkus

Turniiri ei ole võimalik võita esimeses voorus, kuid kohe kindlasti on seal võimalik kaotada. Paljud algajad hakkavad juba esimeses voorus paaniliselt panustama, et võimalikult palju žetoone kokku ajada. Tõsi on aga see, et isegi kui te esimeses voorus kahekordistate oma žetoonide arvu, siis kaheksandaks või üheksandaks vooruks piisab sellest vaid mõneks üksikuks pimepanuseks. Teisest küljest, kui kaotad kõik oma žetoonid esimeses voorus, siis on turniir sinu jaoks läbi.

Varu esimestel ringidel aega ning ära sea liialt palju žetoone ohtu, kui just väga hea käsi ei juhtu olema. Kasuta neid voorusid, et õppida tundma oma vastaseid. Neid teadmisi läheb sul hiljem hädasti tarvis, kui pimepanused on suured ning pangad on väärt võitlemist.

Turniiripokkeri strateegia

Turniiripokkeris on kaks peamist strateegiat. Üks on agressivne stiil, kus juba varajases faasis riskitakse palju, et saavutada suur edumaa. Teine strateegia on nn ‘ellujäämise’ strateegia, kus riskitakse nii vähe, kui võimalik ning žetoonide arvu kasvatatakse aeglaselt, kui üldse.

Mõlemal lähenemisel on omad eeliseid ning erinevaid võimalused nende eesmärkide saavutamiseks. See et sulle sobib agressiivne stiil, ei tähenda, sa pead kaasa minema ükskõik millise all-in panusega ning samamoodi, kui oled valinud ellujäämise tee, ei tähenda et peaksid ässapaari maha panema.

Turniiride võitmine

Kuna turniiride võiduvõimalused on väiksemad siis on ka arusaadav miks edukad turniiride mängijad võivad mängida mitmeid turniire, ilma et nad midagi võidaksid samal ajal kui edukad rahamängude mängijad eeldavad, et nad lõpetavad enamus oma sessioonidest kasumis. Nii kaua kuni sul on piisavalt raha ning oskusi, ei ole see sugugi halb näitaja, kui pead turniiri võitu pisut ootama.

Comments are closed.